Idealny prezent na komunię

12 lutego 2020

Prezent na komunię dla dziewczynki - co powinno znaleźć się dla 9 latki w opakowaniu?Prezent na komunię dla dziewczynki – co powinno znaleźć się dla 9 latki w opakowaniu? Propozycji na pewno będzie mnóstwo. W szczególności, że markety zalewają nas najmodniejszą ofertą. Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. Może jednak zamiast silić się na jakiś bardzo drogi prezent zainwestujmy w…książkę. Tak, to nie jest żart. Zachęcajmy nasze dzieci do czytania, dzięki czemu będziemy mieli szansę na mądre i wykształcone społeczeństwo. Pamiętajmy, że my sami nie otrzymywaliśmy tak drogich prezentów od naszych bliskich.

“Nela. Zapiski zoologa”

Nela mała reporterka to jedna z ulubienic dzieciaków, które uwielbiają oglądać jej programy podróżnicze. Tak, nawet dzieci mogą oglądać takie programy, dzięki czemu mają szansę na podróże nawet bez wychodzenia z domu. Gdzie do tej pory Nela była? Wszędzie. Chyba byłoby bardzo ciężko wymienić miejsce, gdzie jej noga jeszcze nie stanęła. Azja, Ameryka, Afryka i jeszcze dalej i dalej. Ta dziewczynka tym razem zaprasza dzieci do fascynującego świata najróżniejszych zwierząt, które poznała podczas podróżowania. Jakie tajemnice skrywa przed nami krokodyl nilowy? A co ma nam do powiedzenia ciekawego panda? Wszystkie dzieci dowiedzą się tego właśnie z tej książki. Razem z Nelą będziemy mogli poznać czternaście zwierząt, które są opisane na 144 kartach książki. Do tego dołączone są naklejki, które umilą wszystkim dzieciom czytanie tej książki. Nela jest świetną koleżanką i chętnie rozpocznie znajomość z naszymi pociechami.

“Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią”


Boguś Janiszewski bardzo dobrze wie jak przedstawić pewne tematy, które ciekawią dzieci, jednak nie da się ich w taki łatwy sposób wytłumaczyć. On jednak doskonale wie jak trafić do serc dzieci. Jest to książka, która dedykowana jest dla dzieci powyżej 9 roku życia, czyli będzie idealnym prezentem na komunię dla dziewczynki. Czym jest władza? Jak się ją zdobywa? Na czym dokładnie polega demokracja? Takie tematy oraz wiele innych porusza w swojej książce Boguś Janiszewski. To dzięki niemu dzieciaki będą miały wspaniałą okazję do tego, aby poznać skomplikowany świat polskiej polityki. Tak, jest to temat, który bardzo często denerwuje dorosłych, dlatego też niechętnie oni rozmawiają ze swoimi dziećmi o tym. Książka ułatwi jednak komunikację odnośnie tego tematu. Czy dzieci może zainteresować polityka? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko spojrzeć. Polityka nie będzie miała już przed dziećmi i nastolatkami żadnych tajemnic. Kto wie, może na tyle zafascynuje ich, że sami być może w przyszłości będą widzieli siebie w roli polityka na polskiej arenie politycznej.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tagi
Kategoria Prezenty na komunię dla dziewczynki